Zeynep Berkol Kimdir

Home / Zeynep Berkol Kimdir

Yaşamında dengeyi kurmak, sahip olduğu kaynakları hedefleri doğrultusunda hayata geçirmek isteyen gençler, kadınlar ve erkeklerle çalışıyorum. Yaşam sevincinin, kişinin kendine ait yetenekleri, değerleri ve güçlü yönleri ile bağlantı kurması ve onları daha fazla yaşaması ile doğru orantılı olduğuna inanıyorum.

Mutlu ve tatmin bir yaşam için sıçrama taşının, kişinin kendisine özen göstermesi olduğunu savunuyorum. Temelinde ise kendine gerçek dost olmak ve şefkatle yaklaşmak, kendini kabul etmek ve içindeki doğal neşeyi yaşayabilmek olduğuna inanıyorum.

2006 yılında iş yaşantımın rotası uzun yıllar çalıştığım bankacılık sektöründen emekli olduktan sonra değişti.  Bu yeni yolculuğumun başında kendime sorduğum ve bana ışık tutan en güzel soru “Bu yıllar içinde neyi severek yaptım?” sorusuydu. Böylece, geçmişte banka içinde verdiğim eğitimlerin, aslında ilham alma ve ilham verme değerlerimi desteklediğini ve bana coşku kattığını keşfettim. Paylaştıkça yaşam zenginleşir benim için. Geçen zaman içinde eğitim sektöründe kariyerime devam ederken, ben anlattıkça doğal olarak kendimle ilgili de bir çok keşif yaptım. Yolculuğumun bu kısmında meditasyon derinleşmemde yolumu bulmamda benim için en kullanışlı araç oldu. Ancak hayatımı kolaylaştıran, beni besleyen ve kişilerin kaynakları ile kavuşmasını gerçekten sağladığına inandığım koçluk mesleğine 2013 yılında CTI’dan tamamladığım eğitimlerimle başladım. Tamamladığım ORSC Takım Koçluğu Temel Esaslar Modülü ve Ebeveyn Koçluğu eğitimi ile danışanlarımı iş-yaşam dengesi konusunda da destekliyorum. Halen, mesleğime çok şey kattığına inandığım Flow Coaching International Firmasında Yönetici ve Ebeveyn koçluğu yanında, fakülte üyesi olarak görev yapıyorum.

Doğanın zekasını kullanmayı amaçladığım kişinin iş-yaşam dengesini destekleyen “Doğada Koçluk”, Genç Kadınların iş yaşamında kalıcı olmalarını destekleyen “Benim Yolum” ve herkes için “Hayatını Yenile” koçluk programlarını sunuyorum.

Kişisel liderliği destekleyen Atölyeler ise benim akışım için vazgeçilmezlerden. Çalışmalarımda sağ ve sol beyinin entegrasyonunu sağlayan, eğlenceli, yaratıcılığı ve sezgileri destekleyen “Points of You” kartları kullanıyorum.

Bağ kurmanın anlamını bana öğreten bir kız çocuğu annesiyim.