Sık Sorulan Sorular

Home / Sık Sorulan Sorular

Bölgesel incelmek istiyorum mümkün mü ?
Sadece tek bir bölgeden incelmek mümkün olduğu gibi bir o kadar zor bir durumdur. Çünkü vücudumuz bir bütün olarak vardır ve metabolizmamız tüm vücudu aktif tutmak için çalışır. Bu tarz durumlarda tüm vücudu çalıştıran egzersizlere ek olarak incelinmesi istenilen bölgeye yoğunluk verilir.
Dengeli bir çalışma hem metabolizma hızını artırır hem de sosyal hayatımızda daha enerjik ve rahat olmamıza neden olur. Örneğin karın bölgesi ile ilgili problemi olan bir kişinin sadece karın bölgesini çalıştırıyor olsaydık sosyal hayatında performansı düşük olduğu için yürürken yada merdiven inip çıkmalarda bacakları kuvvetsiz olduğu için sıkıntı yaşıyor olacaktı.

Ne kadar kilo veririm ?
Kilo vermek beslenme, yaş, sağlık ve spor yapabilme düzeyi ile doğrudan ilişkili bir durumdur.
Biz Easy Diyet programında kişinin kas kütlesini artıran ama yağ kütlesini azaltan bir beslenme programı uyguluyoruz. Kilo vermeden çok, incelmeden, sıkılaşmadan bahsetmeyi seviyoruz. Beden küçülmesi “yağ” azalmasını belli eden en önemli kriterdir.
Geçmişte hatalı diyet uygulaması ile “sağlıksız” kilo veren birçok kişi gördük. Bu kişiler sadece yağ değil, kas kütlelerinden de kayıp etmişlerdi.

Kilo vermek mi incelme mi daha önemli ?
Easy Diyet’te esas sağlıklı bedene ulaşmak ve sağlıklı beslenmektir. Sağlıklı bedenin göstergesi ise kilo değil, vücuttaki yağ oranıdır. Bu nedenle diyette önemli olan yağdan olan kayıplardır ki bu kendini incelme, cm kaybı ve beden küçülmesi olarak gösterir.
Zaman zaman kıyafetlerinin kendisine daha rahat olduğundan fakat kilosunun düşmemiş olduğundan yakınan kişileri duymuşsunuzdur. Oysa bir egzersiz planı ile birlikte yapılan diyette, egzersiz nedeniyle kas kütlesinin artması sağlanır ve bu nedenle kilonuzda artış görülebilir. Oysa cm kaybı devam eder.
Kas ve yağ kütlesi hacim olarak farklıdır. Yani aynı büyüklükteki kas kütlesi ile yağ kütlesi aynı ağırlığa sahip değildir. Kas daha ağırdır. Bu nedenle, evet kilo vermek te önemli, fakat incelme yaşıyorsanız kilo kaybına çok fazla takılmamak gerek.

Hızlı kilo vermek zararlı değil mi?
Hayır! Özellikle göbek bölgesindeki yağlar Kalp hastalıkları, Tip II diabet, kanser ve eklem hasarları gibi birçok hastalığa davetiye çıkartır. Bu durumda hızlıca bu zararlı yağlardan kurtulmak niye zararlı olsun ki? Evet! Hızlı ve sağlıklı kilo vermek mümkün. Diyet programımız bu yönde planlanmıştır.