Gediz Ersin Kimdir?

1965 İstanbul doğumluyum ve 25 yıldır İzmir’ de yaşıyorum.

Almanya’da 2 yıllık kimya ön lisans eğitimim ardından İzmir Ege Üniversitesi Fen Fakültesinde biyo kimyagerliği bitirdim ve ardından İstanbul Üniversitesi’nde MBA yaptım. Daha sonra Kanada’da dil ve pazarlama eğitimi aldım.

İzmir’e ilk geldiğimde Turyağ’da Arge Mühendisi olarak işe başladım. 2007 yılında Henkel’den Türkiye Deterjan Arge Müdürü olarak ayrıldım. O yıldan beri de kendimi kadınlara adadım. Türkiye genelindeki Shapes For Women Spor salonlarında kadınlara egzersiz yoluyla sağlıklı yaşam imkanı sunuyorum.
Sağlıklı yaşam konusunun önemli bir bileşeni olan beslenme kısmını da buradan tamamlıyorum.

Her gün düzenli egzersiz özellikle TRX yapıyorum. Piloxing ve Bodybar antrenörüyüm.

 Evli ve biri avukat, diğeri endüstri mühendis iki çocuk annesiyim.

 Hayatı seviyorum.

Niçin Diyet ve Egzersiz?

Egzersiz sektöründe geçirdiğim süreçte üyelerimizin bir çoğunun spora “incelmek” ve “kilo vermek” için spora başladığını gördüm. Oysa ana hedef “sağlıklı yaşam” olmalıydı. Çünkü kaliteli bir yaşam ve yaşlılık süre bilmemiz için bedenimize bakmamız şart.

Bedenimiz ise 2 önemli şey bekliyor bizden:

1. Doğru beslenme,
2. Hareket.

Fazla kilolar genellikle yanlış beslenme alışkanlıklarından ve hareketsizlik sebebiyle oluşuyor. Kötü beslenmeden doğru beslenmeye geçiş bir süreç ve bunu düzenlemek zor değil. Online olarak yaptığım koçluklarda beslenme programını yakın bir takip ile (teknoloji sağ olsunJ) izlerken, yanında önerdiğim hafif egzersiz programları ile yaşam şeklinin değişmesine yardımcı oluyorum. Bu süreç sadece kilo verme ve incelmeyi değil, sağlıklı bir yaşamı beraberinde getiriyor.

Zaman içerisinde yanlış beslenmenin sadece alışkanlıklardan kaynaklanmayıp, “duygusal açlıktan” da kaynaklanabildiğini fark ettim. Yani yeme yoluyla alınan haz ve tatmin, başka boşluklarımızı dolduruyor. Bunun çözümünü ise bütünleyici yaklaşımlarda buldum. Gerek uzman doktorumuzun “homeopatik” yaklaşımları ile gerekse uygulamacısı olduğun “NeuroFormat” tekniği ile bu konuda önemli başarılar elde ettik.

Saptadığım diğer nokta ise bazı fazla kilolu kişilerin ve yaşlıların salonlarda spor yaparken kendilerini rahat hissetmemeleriydi. Çünkü yanlarında her zaman hareketleri onlardan daha iyi yapan birileri vardı. Bu da onları huzursuz ediyordu. Böylece sağlıklı kilo kontrolü hizmetimizi uzman antrenör kadromuz ile kişinin evinde veya açık havada (outdoor) olarak kişiye özel antrenman hizmeti ile birleştirdik.

Bu özel hizmetimizi sadece İzmir içinde uygulayabiliyoruz.